tikšanās ar Kasparu Stupeli

Motokrosa blakusvāģu braucējs Kaspars Stupelis ir Latvijā visiem zināms, bet tajā pašā laikā nezināms sportists, uzskata dokumentālās filmas “Stupelis” režisors Armands Tripāns. Viņa veidoto filmu, stāstot par cilvēku, kurš motokrosa smagajās dzirnavās malts 20 gadus, bet guvis panākumus, kļūstot par četrkārtēju pasaules čempionu, pirms tikšanās ar pašu filmas varoni, noskatījās Cēsu Pilsētas vidusskolas jaunieši.

Skolēnus uzrunāja  spēcīgās Kaspara Stupeļa dzīves atziņas tiem, kas varbūt ir padevušies ticībā vai izvirzītajos mērķos.

  1. Supelis atbildēja uz skolēnu sagatavotajiem jautājumiem, kā arī dalījās pieredzē par sporta pasaules izaicinājumiem , tādējādi motivējot jauniešus nepadoties un mērķtiecīgi attīstīt savas prasmes.

Stupelis motokrosā nepelna miljonus, bet atgādina, ka ne jau naudas dēļ sportisti dara to, ko mīl. “ Ar laiku sapratu, ka sports, tā ir sava organisma iepazīšana un izzināšana. Tā ir vesela māksla –
kā tu sakoncentrējies, kā atslābinies, kā strādā trasē, kā atjauno spēkus, kā izgulies pēc saspringtiem mačiem… Ir ļoti daudz nianšu un sakarību. Visulaiku eksperimentēju ar sevi. Ziemā pastrādāju, vasarā kāpju uz moča un jūtu,kur esmu trāpījis, kur aizšāvis garām, kas jākoriģē, ”teica Kaspars Stupelis. Paldies viņam par uzmundrinājumu un stiprinājuma vārdiem!

Pasākums notika projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  ietvaros.

Informāciju sagatavoja Rigonda Prīse

Foto Galerija