Kā zaļāk dzīvot pilsētā?

Cēsu Pilsētas vidusskolā pašā vasaras brīvlaika sākumā 4.-5.klašu skolēni devās uz skolu, lai piedalītos Radošajās dienās „Prātnieks prāto pilsētā.” Katru dienu ikviens dalībnieks uzzināja, kā  uzlabot savas  un pasaules dzīves kvalitāti, šķirojot atkritumus, pārstrādājot papīru  un atjaunojot sadzīves priekšmetus.

  1. jūnijā skolā viesojās ZAOO pārstāve, lai rosinātu skolēnus domāt, kas ir ilgtspējīga attīstība, aktualizētu jautājumus, kuri atspoguļo piesārņojuma problēmas, atkritumu šķirošanas nepieciešamību. Skolēni ar interesi aprēķināja savas ekoloģiskās pēdas nospiedumu. Skolotāja Ieva Useniece aicināja pētīt skolu un tās apkārtni, lai analizētu, kā samazināt dažādu resursu izmantošanu ikdienā, kā arī kopā ar dalībniekiem gatavoja sēklu papīru.

Radošajās darbnīcās  visi dalībnieki dekupēja, locīja drātiņas, atjaunoja priekšmetus, veidoja skaistus dizaina elementus no plastmasas pudelēm, diskiem, kā arī paši izgatavoja kustīgus transporta līdzekļus, kuri darbojās, izmantojot reaktīvo kustību.

Informāciju sagatavoja Lelde Leja

Foto Galerija