Jauno dabas zinātnieku pētnieciskā darbība.

Cēsu Pilsētas vidusskolas jaunizveidotās dabaszinātņu novirziena 7.b klases audzēkņi 1.semestrī aizvadījuši aizraujošas pētnieciskās nodarbības bioloģijā un ģeogrāfijā.

Jaunie dabas zinātnieki pētīja gan ūdens bezmugurkaulniekus skolas dīķī, gan attīstīja mikroskopēšanas prasmes, pētot vienšūņus, zaļaļģes un atvārsnītes pašgatavotos mikropreparātos. Iedziļinājās lapās notiekošajos dzīvības procesos, veicot eksperimentus par iztvaikošanu, elpošanu un cietes veidošanos lapās.

Darbs nepārtraucās arī attālināto mācību laikā, veicot pētniecisko darbu par pienskābo baktēriju izmantošanu jogurta pagatavošanā.

Ģeogrāfijā viss sākās ar sarunu par zemeslodi. Skolēniem bija daudz ļoti interesantu jautājumu gan par tās izcelšanos, gan par vulkāniem un zemestrīcēm, gan arī par to, kas ir Visums un kur tas beidzas.

Pēc tam visi vienojās, ka pamēģināsim izveidot Zemes modeli, izmantojot putuplasta bumbas un plastilīnu. Sākumā tas šķita gaužām vienkārši, bet tad izrādījās – nav gan. Priekšā tika likts globuss un kartes, vajadzēja atrast kontinentu un okeānu proporcijas, izveidot kontūras. Ne visiem tas padevās viegli, jo mazāka lode, jo grūtāk.

Attālināto mācību laikā skolēni gatavoja prezentāciju par kādu ģeogrāfisku objektu vai notikumu, kas viņus ir ieinteresējis vai aizrāvis. Ar to tiks iepazīstināti klases biedri.

Nākošais objekts, ko mēģināsim iepazīt, būs ieži.

Bioloģijas skolotāja: Līga Jaunzeme

Ģeogrāfijas skolotāja: Dzintra Brīvība

Foto Galerija