CPV VIESOJAS NATO KARAVĪRI

Šobrīd svarīga tēma pasaulē un arī katra mūsu dzīvē ir miers. Lai vairāk uzzinātu par miera uzturēšanu valstī, uz skolu aicinājām zemessargu, Amerikas latvieti Nilu Studentu un karavīrus no ASV Matt Houtekier un Justin Hepler. Sarunas ar vidusskolēniem ritēja angļu valodā.

Ar Nilu pārrunājām Latvijas valsts dibināšanu un aizsargāšanu dažādos laikos, politiku, patriotismu un iespējas būt veiksmīgam savā valstī. Nils uzsvēra, ka svarīgi ir mācīties, kamēr tas ir par brīvu, īpaši valodas. Matt un Justin stāstīja par savu dzīvi, darbošanos armijā, par NATO veidošanos un dalību notikumos pasaulē, pieminēja 11/09/2001 un interesantus faktus par dzeltenajiem autobusiem ASV. Viesi uzsvēra, ka ir ieguvumi, kāpēc būt armijā vai Zemessardzē: zināt, kā aizsargāt sevi un savu valsti, būt mērķtiecīgam, arī daudz mācīties, iepazīt cilvēkus un ceļot.

Dominika pēc tikšanās vairāk izprata vēstures stundās runāto par NATO. Savukārt, Jānis uzzinājis, cik daudz un no kurām valstīm Latvijā dienē NATO karavīri. Marta ar interesi klausījusies ciemiņu pieredzes stāstus, īpaši par Nila latviešu un krievu valodas mācībām. Diānai īpašu prieku sagādājis tas, ka armijas pārstāvji bija ieradušies formās.

Informāciju sagatavoja skolotājas Andra Gulbe un Natālija Volkova.

 

Foto Galerija