Caur adatu

Pirms Ziemassvētkiem Cēsu Pilsētas vidusskolas 7.-8. klašu skolēni tika iepazīstināti ar filmu “Caur adatu”. Dokumentālo stāstu par kādreizējo klasesbiedru- perspektīvu Latvijas vieglatlētu Ediju Vītoliņu, kurš nokļuvis uz narkotiku atkarību ceļa, veidojuši Edgars Aivars un Artūrs Lapinskis. Filma uzņemta, lai parādītu jauniešiem, pie kā noved neapdomīgi soļi.

Jau dažas minūtes pēc filmas pirmajiem kadriem, neviens vien novērš skatu no ekrāna. Bet tāds jau arī ir filmas autoru mērķis: parādīt cik skarba var būt dzīve, ja cilvēks nokļūst atkarību varā. Filmas galvenā varoņa gaitām tika sekots līdzi vairāk nekā gadu. Un neesot bijusi cerība, ka tā būs filma ar laimīgām beigām, bet ir!

Filma mūsu skolā tika rādīta projekta ietvaros, paldies Cēsu novada jaunatnes lietu speciālistei Ivetai Jermolājevai un koordinatorei CPV- Inetai Lācei- Sējānei. Liels paldies par sarunu filmas veidotājiem- Edgaram un Artūram! Paldies par atklāto diskusiju filmas galvenajam varonim- Edijam.

Skatītāju atziņa pēc filmas: “Ik brīdi mēs katrs pieņemam lēmumus- darīt labas lietas vai muļķības, attīstīt sevi vai graut. Apstājies, padomā un tikai tad- dari!”

Interesentiem: http://www.cauradatu.lv/

Teksts un foto – Andra Gulbe

Foto Galerija